27-08-2008
Kolejna eliminacja

Zbliża się kolejna eliminacja. Trasa ma podobną charakterystykę do Siennej można powiedzieć że oesową. Plan to jak zwykle pierwsza piątka co przy tej konkurencji będzie naprawdę trudne. Więcej info o wyścigu na http://www.ak-sudecki.pl/rosciszow/

/rob/

do góry ^


27-08-2008
Punkty w Siennej

Sienna ukończona. Tym razem poza piątką, w obu eliminacjach szóste miejsca. Mogło być lepiej, ale cóż popełniłem małe błędy i to zadecydowało o wyniku, jeden z nich kosztowałby mnie spotkanie z drzewem. Bardzo cieszy mnie fakt że po zmianach które wprowadziłem w ustawieniach poprawiłem czas przejazdu o cztery sekundy do minionego roku , co jest dobrym wynikiem. Słowa podziękowania należą się organizatorom za wspaniałą imprezę oraz wzorowe zabezpieczenie trasy. Nie mogę zapomnieć o kibicach którzy gorąco mnie dopingowali, i po wyścigu podchodzili i dziękowali za rywalizację co było naprawdę bardzo miłe – wielkie dzięki. Relacja z imprezy w dziale video a galerie zdjęć na wyscigigorskie.pl oraz autoklub.pl. Do zobaczenia w Rościszowie

/rob/

do góry ^


27-08-2008
Sienna

Już wkrótce wyścig w Siennej. Trasę tą traktuję z sentymentem, ponieważ to właśnie tutaj rozpoczynałem starty w 2006 roku. Czasy powinny być lepsze niż w zeszłym roku, ponieważ trochę pozmieniałem w ustawieniach mojej beemki.
Więcej o wyścigu na gsmpsienna.eu

/rob/

do góry ^


27-08-2008
Załuż

Następnej eliminacji w Sopocie nie pojadę, a więc do zobaczenia na Siennej
Załuż to wyjątkowe miejsce. Kręta techniczna trasa oraz tłumy wspaniale dopingujących kibiców są wizytówką tej eliminacji. Zakładany plan wykonany w stu procentach, dwa czwarte miejsca po ciekawej rywalizacji z młodszym kolegą Leszkiem Ślebodą jadącym BMW 318is, która przyniosła mi i kibicom dużo frajdy.

/rob/

do góry ^


18-07-2007
Start w Siennej


W dniach 21-22 lipca odbędzie się siódma i ósma runda GSMP. Oto dane wyścigu

Długość trasy – 2770m
Różnica wysokości – 206m
Średni wznios trasy – 7,3%
Zakręty prawe – 10, lewe – 12
Minimalna szerokość trasy – 5,5m
Nawierzchnia – jednolita asfaltowa
Start – 695,82m n.p.m
Meta – 896,74m n.p.m
Rekord trasy – Paweł Dytko / Mitsubishi Lancer Evo 6/ 1.32.614 – 2006r

Roman Niewiadomski – właśnie zakupiłem nową głowicę, i zabieram się za składanie, a więc na 99% wystartuję na Siennej

SIENNA mapka przejazdu.

/rob/

do góry ^


18-07-2007
Bieszczadzki Wyścig Górski
 

Bieszczadzki Wyścig Górski okazał się niezbyt udany dla zawodnika z Kępna. W sobotniej eliminacji zajął piąte miejsce, a niedzielnej nie ukończył.

Roman Niewiadomski – w sobotniej eliminacji po małym błędzie, zająłem piąte miejsce.
niestety niedziela nie była dla mnie szczęśliwa. W jednym z podjazdów z powodu awarii węża zgubiłem płyn. Niestety konsekwencje były poważne – pęknięta głowica. Eliminacje w Sopocie na pewno opuszczę, będę robił wszystko aby wystartować na Siennej.

/rob/

do góry ^


12-06-2007
Bieszczadzki Wyścig Górski

W dniach 16-17 czerwca odbędzie się trzecia, oraz czwarta eliminacja GSMP. Wyścig odbędzie się na trasie okazjonalnej będącej fragmentem drogi krajowej nr.28 pomiędzy miejscowościami Wujskie – Tyrawa Wołoska.

Długość trasy – 4688m
Różnica wzniesień – 271m
Średni wznios trasy – 5,4%
Zakręty prawe- 8 lewe- 6
Szerokość trasy – max.14 min.9
Nawierzchnia jednolita asfaltowa
Start 379m n.p.m Wojskie obok kościoła
Meta 650m n.p.m szczyt Gór Słonych

Mapka przejazdu.

/rob/

do góry ^


28-05-2007
Inauguracja w Cisnej

W dniach 11-13 maja odbyła się pierwsza i druga eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2007. Sezon został zainaugurowany w Bieszczadach w miejscowości Cisna. Jest to zupełnie nowa trasa w cyklu GSMP. Jej długość to 4350 metrów, różnica wzniesień wynosi 196 metrów, zakrętów prawych 15, a lewych 10. W zawodach startował Kępiński kierowca wyścigowy Roman Niewiadomski.
Roman Niewiadomski – sezon rozpoczęty, co prawda z różnym skutkiem ale po kolei. Trasa w Cisnej jest nową trasą w cyklu GSMP. Jest ona zdecydowanie najszybsza ze wszystkich jakie poznałem, jest to również opinia innych zawodników. Moja średnia prędkość po pomiarach wynosiła prawie 110 km/h. W klasie HS-2000 wystartowało 9 zawodników. Obsada była bardzo mocna, przeważały VW Golfy GTI oraz Peugeoty 205 GTI, moje BMW było jedynym samochodem z tylnym napędem. Pierwsze sobotnie treningi pokazały że o dobry czas będzie ciężko. Pierwsi dwaj zawodnicy na Golfach GTI byli poza zasięgiem reszty stawki. Ja traciłem około 3 sekund. Jednak po lepszym zapoznaniu trasy, i analizie przejazdu, w pierwszym oficjalnym podjeżdzie wyścigowym udało się uzyskać trzeci czas. W stosunku do podjazdu treningowego poprawiłem się o siedem sekund, co na odcinku ponad czterech kilometrów jest przepaścią czasową. Dziś już wiem z relacji jednego z zawodników że zrobiło to na przeciwnikach oraz sędziach duże wrażenie. Po niewielkiej przerwie rozegrano drugi podjazd wyścigowy. Konkurencja przycisła jeszcze mocniej. Przy pełnej koncentracji, i jezdzie na granicy ryzyka udało się wykręcić również trzeci czas. I w tym momencie byłem przekonany że pierwszą eliminację ukończę na trzecim miejscu, gdy nagle przyszła gwałtowna ulewa. Organizatorzy przenieśli eliminację na dzień następny, i zamiast zaliczyć czasy zawodników którzy jechali po suchym i resztę stawki puścić na drugi dzień również po suchym anulowali wszystkie czasy. Niestety ten trzynasty był dla mnie pechowy. Jadąc bardzo agresywnie przy prędkości około 140km/h obróciło mnie o 360 stopni i wpadłem do rowu. Mogę mówić o dużym szczęściu, ponieważ niedaleko rosło spore drzewo. Przyczyną była duża prędkość oraz wilgotna w tym miejscu jeszcze nawierzchnia, na sliku straciłem kontakt z nawierzchnią i tak wyszło. Przejazdu nie ukończyłem, przez co nie zostałem sklasyfikowany w pierwszej eliminacji. W samochodzie uszkodziłem próg, układ wydechowy oraz elementy blacharskie tylnego nadkola. W tym miejscu chcę podziękować serwisowi Mirosława Królaka kolegi jeżdzącemu Tigerem w klasie HR. Wspólnymi siłami doprowadziliśmy auto do stanu używalności. W godzinach popołudniowych odbyła się druga eliminacja. Jednak moje przejazdy nie były już tak szybkie. Po wypadku coś w psychice zostało, i noga z gazu się cofała. W drugiej eliminacji zająłem piąte miejsce. Szkoda mogło być lepiej, i pozostał pewien niedosyt. Jednak cieszy to że była progresja wyników, i że potrafiłem wygrać z bardziej doświadczonymi zawodnikami z którymi w zeszłym sezonie wyraznie przegrywałem. Pierwsza eliminacja za mną, następna za miesiąc, do której już rozpocząłem przygotowania.

/rob/

do góry ^


01-05-2007
Rozpoczecie sezonu GSMP 2007

W dniach 11 – 13 maja odbędzie się pierwsza i druga eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyścig odbędzie się na trasie z Cisnej na Górę Jabłońską w Bieszczadach, na odcinku drogi wojewódzkiej nr.893. Jest to zupełnie nowa trasa w kalendarzu.

Oto krótka charakterystyka trasy
Długość – 4350m
Różnica wzniesień – 196m
Średni wznios trasy – 4,5%
Maksymalny wznios trasy – 10%
Zakręty prawe – 15, lewe – 10
Szerokość trasy min. – 9m
Nawierzchnia jednolita asfaltowa
Start 560m - n.p.m. – Cisna
Meta 756m – n.p.m. – szczyt Góry Jabłońskiej

Roman Niewiadomski – Początek sezonu na zupełnie nowej trasie, nikomu jeszcze nie znanej.
Wszystkich zainteresowanych jej wyglądem odsyłam na stronę

www.amkk.pl na której są zdjęcia zrobione co 100 metrów. Po obejrzeniu ich mogę stwierdzić że będzie to najszybsza trasa w całym cyklu GSMP. Długie proste przechodzące w łagodne łuki, oraz naprawdę niewiele miejsc na zdjęcie nogi z gazu na pewno zapewnią dosyć emocji. Moje BMW przeszło kilka istotnych zmian, i czas pokaże jak będzie wyglądało na tle konkurencji, a wiem że prawdopodobnie dołączą nowi zawodnicy.

KALENDARZ GSMP 2007

11 – 13 maja – 1 i 2 eliminacja Cisna w Bieszczadach
15 – 17 czerwca – 3 i 4 eliminacja Załuż koło Krosna
06 – 08 lipca – 5 i 6 eliminacja Sopot
20 – 22 lipca – 7 i 8 eliminacja Sienna
03 - 05 sierpnia – 9 i 10 eliminacja Słowacja Banovce nad Bebravou
17 – 19 sierpień – 11 i 12 eliminacja Korczyna
12 – 14 pazdziernik – 13 i 14 eliminacja organizator na tę chwilę nie ustalony
26 – 28 pazdziernik – 15 i 16 eliminacja Góra Św.Anny

/rob/

do góry ^


09-11-2006
Na górze Św. Anny

Ostatnia eliminacja na Górze Św. Anny, rozstrzygnęła o tytułach w klasie HS2000: zwyciężył Orski przed Nowakowskim i Gruszczyńskim. Roman Niewiadomski zajął 5 miejsce w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Liczba zawodników grupy HS2000 liczyła 13 osób, z których 2 niesklasyfikowano.
ROMAN NIEWIADOMSKI – Pierwszy sezon zaliczony, a właściwie połowa sezonu. Z rozegranych 12 eliminacji zaliczyłem 6. Wynik satysfakcjonujący, ponieważ głównym założeniem była nauka. Poznałem samochód, trasy wyścigowe oraz całą otoczkę wyścigów górskich. Z każdą eliminacją modyfikowałem różne elementy w moim BMW. Na pewno mogę stwierdzić, że jestem mądrzejszy o wiedzę zebraną w tym sezonie, jak i tę przekazaną przez bardziej doświadczonych zawodników. Na zimę samochód zostanie odstawiony do garażu i poddany kolejnym modyfikacjom, które powinny przełożyć się na wyniki w przyszłym sezonie, a jest co robić. Myślę, że kluczem będzie także systematyczność startów, dlatego będę starał się zaliczyć wszystkie eliminacje.
Słowa podziękowania należą się wszystkim kibicom, którzy dopingowali mnie na górskich trasach, jak i ekipie, która była ze mną na każdej eliminacji. Gratuluję wszystkim zawodnikom i życzę powodzenia w sezonie 2007. Do zobaczenia na wyścigowych trasach.

/rob/

do góry ^


18-10-2006
Zakończenie sezonu
 

W dniu 22 pażdziernika odbędzie się jedenasta i dwunasta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyścig odbędzie się na trasie okazjonalnej, będącej fragmentem drogi powiatowej nr.1808, pomiędzy Zokieszowicami a Górą Św. Anny.

Długość trasy – 3750m. Sredni wznios trasy – 4,6%. Ilość zakrętów prawych 11,lewych 10.
Szerokość trasy min.6m max.9m. Nawierzchnia jednolita asfaltowa. Start – 195m n.p.m. w
Zdzieszowicach. Meta – 370m n.p.m.”Góra Św.Anny.

Ponieważ wyścig odbędzie się stosunkowo blisko Kępna, podaję harmonogram dnia wyścigowego, dla wszystkich którzy chcą zobaczyć wyścig.

6:00 – 20:00 – zamknięcie trasy
7:00 – podjazdy zapoznawcze bez pomiaru czasu
8:00 – start do podjazdów treningowych pomiarem czasu jedenastej rundy
GSMP
10:00 – zgłoszenie zespołów sponsorskich
10:15 – ogłoszenie listy startowej jedenastej rundy
10:30 – start do podjazdów wyścigowych
13:00 – ogłoszenie wyników

14:00 – start do podjazdów treningowych dwunastej rundy
15:00 – zgłoszenie zespołów sponsorskich
15:15 – ogłoszenie listy startowej dwunastej rundy
15:30 – start do podjazdów wyścigowych
18:00 – ogłoszenie wyników końcowych
18:30 – wręczenie nagród

Aktualne wyniki:
www.pzm.com.pl/gorskie/s26/klasaHS75g.html

/rob/

do góry ^


26-09-2006
Awans w Prządkach

W dniach 15-17 września odbyła się dziewiąta i dziesiąta runda GSMP. Roman Niewiadomski zdobył odpowiednio 4 i 4 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej grupy HS2000 awansował na 5 pozycję z sumą 11 punktów z czterech rund GSMP.

ROMAN NIEWIADOMSKI:"Był to mój drugi weekend wyścigowy. Prządki są szybką trasą, momentami przypominającą odcinek specjalny rajdu. Moja średnia prędkość wynosiła prawie 105 km/h, co na krętych górskich trasach jest bardzo fajnym przeżyciem dla kierowcy. Atmosfera zawodów, oraz organizacja wspaniałe. Samochód w porównaniu z Sienną - "dzień a noc". Szpera oraz dyfer zrobiły swoje, jednak wprowadzone zostaną kolejne modyfikacje. Z wyniku jestem zadowolony, ponieważ awansowałem o jedno miejsce w HS2000 GSMP. Bardzo dziękuję za gorący doping kibiców, szczególnie na partiach zakrętów gdzie mogłem trochę pojeżdzić bokiem. Podczas zjazdów, gdy widzę jak klaszczą i dziękują jest mi naprawdę bardzo, bardzo miło. Ponieważ następna eliminacja została odwołana, zapraszam kibiców szczególnie z Kępna, do Opola na górę św.Anny w dniu 22 pażdziernika. Będą to ostatnie eliminacje w tym sezonie, co oznacza że można tradycyjnie spodziewać się wielu zawodników z poza wyścigów górskich.Zapraszam serdecznie".
"

/rob/

do góry ^


12-09-2006
Wyścig Górski Prządki 2006
 

W dniach 15-17 września odbędzie się Wyścig Górski Prządki 2006. Będzie to dziewiąta i dziesiąta eliminacja GSMP. Organizatorem jest Automobilklub Małopolski w Krośnie.
Wyścig odbędzie się na trasie okazjonalnej będącej fragmentem drogi krajowej nr. 991 pomiędzy miejscowościami Korczyna-Czarnorzeki.

Długość trasy – 4540m. Różnica wzniesień – 153m. Średni wznios trasy – 3,35% Ilość zakrętów prawych – 11 lewych – 9 Szerokość trasy max. 8m. min. 6m. Nawierzchnia – jednolita asfaltowa. Start – 289m n.p.m. – rynek w Kończynie. Meta – 441m n.p.m. – przystanek PKS w Czarnorzekach.

ROMAN NIEWIADOMSKI – „Jest to mój pierwszy wyścig w Bieszczadach. Samochód uległ modyfikacjom. Najpierw wymieniłem dyfer, z przełożenia 3.45 na 3.91, dzięki temu skrzynia biegów ma krótsze przełożenia, i auto lepiej się rozpędza. W Siennej jechałem na seryjnym dyfrze, a efekt był taki że na drugim biegu obroty szły na maxa, a po wrzuceniu trójki auto słabło i znowu redukcja na dwójkę, i tak w kółko. Zeszperowałem również tylny most w 25%, dzieki czemu oba napędzane koła kręcą równo. Pierwsze testy pokazały że auto prowadzi się lepiej, oraz lepiej odjeżdża. Oczywiście najlepszym sprawdzianem będzie wyścig”.

/rob/

do góry ^


28-07-2006
Pierwsze starty zaliczone


W miniony weekend odbyła się piąta i szósta runda GSMP. Roman Niewiadomski zajął odpowiednio 5 i 4 miejsce w grupie HS. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w wyścigach górskich grupy HS zajmuje 6 miejsce.

ROMAN NIEWIADOMSKI- Pierwsze starty to nauka, i jeszcze raz nauka. Wyszły wszystkie braki w ustawieniu i przygotowaniu samochodu. Moje BMW wymaga kilku istotnych zmian, aby nawiązać walkę z konkurencją. Oczywiście wyniki w tym sezonie to sprawa drugoplanowa. Najważniejsze to poznać samochód, optymalne ustawienia, zapoznać się z trasami, oraz po prostu się wjeździć. Pierwszy podjazd trochę zadziałał na wyobraźnię. Drzewa przy drodze, oraz wysokość dawały do myślenia. Trzeba się naprawdę wjeździć, może o tym świadczyć fakt, iż od pierwszego do ostatniego podjazdu poprawiłem czas o 10sekund, co jest przepaścią czasową. Tak naprawdę sezon ten traktuję jako przygotowanie do przyszłorocznych startów. Ogólnie jestem zadowolony z pierwszego startu, a najbardziej z tego, że z każdym podjazdem poprawiałem czas. Kierowca i pojazd cali, i to jest najważniejsze, nie wszyscy mieli tyle szczęścia.
Dziękuję organizatorom za udaną imprezę oraz Jurkowi Nowakowskiemu za dobre rady.

/rob/

do góry ^


17-07-2006
Start w Siennej
 

W dniu 22.07.06 zostanie rozegrana piąta i szósta runda GSMP. Odcinek wytyczono na trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka – odcinek drogi 392. Po odwołaniu poprzedniego startu, będą to pierwsze rundy Romana Niewiadomskiego w GSMP w klasie HS 2000. Wszystkich chętnych zobaczenia rywalizacji na trasie wyścigu serdecznie zapraszamy. Odległość od Kępna wynosi ok. 200 km. A oto dane trasy wyścigu

Długość trasy 2770m. – Różnica wysokości 206m. – Średni wznios trasy 7,3% - Ilość zakrętów prawych 10, lewych 12 – Min. szerokość trasy 5,5m. – Nawierzchnia jednolita asfaltowa – Start 695,82m.n.p.m. Meta 896,74m.n.p.m.

/rob/

do góry ^


03-07-2006
Start odwołany
 

Niestety start Romana Niewiadomskiego w 1 i 2 eliminacji GSMP został odwołany, z powodu ważnych okoliczności rodzinnych.
Następny start już 22 lipca w Siennej.

/rob/

do góry ^


05-06-2006
Startujemy !

W dniach 23-25 czerwca odbędzie się XXXII Bieszczadzki Wyścig Górski. Będzie to pierwsza i druga runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2006. Jednocześnie będzie to pierwszy start na górskich trasach Romana Niewiadomskiego. Wyścig odbędzie się na trasie okazjonalnej będącej fragmentem drogi krajowej nr.28 pomiędzy miejscowościami Wujskie-Tyrawa Wołowska. -długość trasy 4688m -różnica wzniesień 271m -średni wznios trasy 5,4% -ilość zakrętów prawych 8 ilość zakrętów lewych 6 -szerokość trasy max.14m,min.9m -nawierzchnia jednolita asfaltowa -start 379m n.p.m w miejscowości Wujskie obok kościoła -meta 650m n.p.m na szczycie Gór Słonych.

/rob/

do góry ^


05-06-2006
Wyścigi górskie

Wyścigi te są bliższe rajdowi,niż wyścigowi płaskiemu rozgrywanemu na torze. Kierowca tak samo jak na OES-ie rywalizuje na trasie sam,walcząc o jak najlepszy czas.W wyścigach kierowca jedzie bez pilota,a więc trasy musi nauczyć się na pamięć. Nawierzchnia jest jednolita asfaltowa nie węższa niż 5m. Start jest podobny jak w rajdach, a więc mamy linię startu z sygnalizatorem świetlnuym, oraz fotokomórkę która występuje również na mecie. Auta startują co 30sekund w danej klasie,co jest plusem dla kibiców,poniewaz w rajdach odbywa się to co minutę. Zawody składają się z jednego podjazdu zapoznawczego oraz dwóch lub trzech treningowych z pomiarem czasu,nie wliczanym do klasyfikacji. Po tych przejazdach zawodnik jedzie dwa podjazdy oficjalne,z pomiarem czasu.Czasy te są sumowane i na ich podstawie ustala się klasyfikację danej rundy GSMP. Samochody podzielone są na 5 grup:N,A,H,E,HS.Każda grupa ma dodatkowo podział według pojemności silnika. Grupa A,N jest bliskim odpowiednikiem rajdów. Grupa HS to samochody wyprodukowane do końca 1986roku,lub repliki.Grupa E to tzw."formuły",czyli bolidy przypominające F1.Grupa H to tzw."potwory"w których moc wynosi nawet do 500KM.Jako ciekawostkę można podać fakt,iż przepisy grupy H dozwalają na szereg modyfikacji oraz"odchudzania"samochodu. Ważący 1000KG Lancer Mistrza GSMP Mariusza Steca do setki przyspiesza w trzy sekundy,a więc lepiej niż rajdowe wurce. Oglądanie takich"potworów"to wielka frajda.
Naprawdę warto choć raz w roku wybrać się na"góry".

KALENDARZ GSMP NA 2006 ROK
23-25 czerwiec -I i II runda GSMP -Krosno
07-09 lipiec-III i IV runda GSMP-Sopot
21-23 lipiec-V i VI runda GSMP-Sienna
04-06 sierpień-VII i VIII runda GSMP-Słowacja
18-19 sierpień-IX i X runda GSMP-Rościszów
15-17 wrzesień-XI i XII runda GSMP-Szczyrk
06-08 pazdziernik-XIII i XIV runda GSMP-Krosno
21-22 pazdziernik-XV i XVI runda GSMP-Opole"Góra Sw.Anny"

/rob/

do góry ^


25-05-2006
Reaktywacja

Już w piątek internetowy serwis Ośrodka Szkolenia Kierowców - Niewiadomski został zaktualizowany. Zapraszamy do odwiedzin.

/admin/

do góry ^



I Szutrowy Wyścig Samochodowy wokół stadionu ,,Polonii'' Kępno

Puchar dla Niewiadomskiego
Roman Niewiadomski na nissanie micra zwyciężył w klasyfikacji generalnej I Szutrowego Wyścigu Samochodowego wokół stadionu kępińskiej "Polonii". Zawody rozegrano w minioną niedzielę, 28 września.

Imprezę zorganizowała kępińska delegatura Automobilklubu Kaliskiego oraz KKS "Polonia". Na starcie zawodów stanęło 24 zawodników. Jednego zdyskwalifikowano za brak kasku ochronnego.

Zawody wzbudziły olbrzymie zainteresowanie mieszkańców miasta. Miejscowy stadion miejski dawno nie gościł takich tłumów.
W klasyfikacji generalnej równych sobie nie miał Roman Niewiadomski. Nagrody rozdano w kilku klasach. 
- Poziom sportowy zawodów był naprawdę niezły - mówił po zakończeniu imprezy Andrzej Zdyb, jeden z organizatorów. - Chcemy, by takie wyścigi odbywały się częściej. Obyło się bez wypadków, co też jest bardzo ważne.
Przejazdy niektórych zawodników były bardzo efektowne. Na zakończenie organizatorzy sprawili frajdę najmłodszym, którzy mogli przejechać się "podrasowanym" lanosem Jacka Norkiewicza.

WIM


KLASYFIKACJA GENERALNA:
1. Roman Niewiadomski
2. Bartek Stefaniak
3. Maciej Sobota

 

 

niewiadomski@kepno.net

do góry ^

 


Yark.pl  SEVEN © 2006